تحصیل در دبیرستان های کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا : همه ساله ۱۰ها هزار دانش آموز خارجی جهت اخذ دیپلم کانادایی و ادامه تحصیل در کانادا وارد کانادا می شوند. دانش آموزان سنین ۱۲ به بالا می توانند در دبیرستانهای کانادا مشغول به تحصیل شده و دیپلم کانادایی دریافت نمایند.البته بدلیل تفاوت سیستم آموزشی در کانادا در بعضی از مدارس از سن ۱۲ به بالا دبیرستان محسوب خواهد شد اما در اکثر مدارس سن دبیرستان از گرید۹ به بالا و سن ۱۵ سالگی می باشد. دانش آموزان خارجی همزمان با تحصیل دارای واحدهای زبان انگلیسی و فرانسه هم می باشند که کمک به فراگیری زبان در مدت زمان کوتاهتری خواهد شد.

شرایط لازم:

معدل بالای ۱۵ و سطح نمرات خوب
توانایی مالی والدین جهت حمایت مالی فرزند
دانش آموزان بدلیل اینکه سن زیر ۱۸ سال هستند می بایستی دارای حمایت یک خانواده کانادایی بعنوان قیم و سرپرست باشند که معمولا این خانواده ها مسیولیت سرپرستی و نگهداری از دانش آموزان را بعهده خواهند گرفت و در ضمن مجوزها و تادییه های لازم را نیز از طرف دولت کانادا کسب نموده اند و کاملا مورد اعتماد می باشند.
هزینه های تحصیل دانش آموزان جهت هر دانش آموز حدود ۶۰۰۰ دلار در ترم می باشد.
ادامه تحصیل در دبیرستانهای کانادا هم بصورت تحصیل در مدرسه خصوصی می باشد و هم مدرسه دولتی.

 

سیستم دبیرستان های کانادا

کانادا دارای دبیرستان های دولتی و خصوصی می باشد. برخی از کالج ها در کانادا و آمریکا نیز دانشجوی بین المللی برای دوره های دبیرستان می پذیرند. دانشجویان بین المللی عموما در دبیرستان های خصوصی پذیرش می گردند. در برخی دبیرستان ها، دانش آموزان می توانند فقط واحد هایی را انتخاب کنند که برای پذیرش دانشگاه لازم دارند. این دبیرستان ها مناسب متقاضیانی است که دارای دیپلم و پیش دانشگاهی هستند ولی نمرات بالایی در دروس اصلی خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه ندارند و مجبورند دروس تخصصی خود را دوباره در یک دبیرستان بگذرانند. در حالی که در برخی دبیرستان ها دانش آموزان باید برای کل سال تحصیلی (مانند سال چهارم یا گرید دوازده) ثبت نام نمایند.

 

شرایط عمومی تحصیل در دبیرستان های کانادا

شرایط عمومی تحصیل در دبیرستان های کانادا به شرح ذیل می باشد:

  • سن بالای ۱۶ سال
  • معدل بالای ۱۲ در سال های دبیرستان و آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی
  • معرفی یک نفر در کانادا و یا آمریکا بعنوان قیم در هنگام تحصیل درصورتی که سن متقاضی کمتر از ۱۸ سال باشد.

به دانش آموزان با توجه به نمرات سال های قبل دبیرستان دروس دبیرستانی سیستم کانادا و دروس زبان انگلیسی داده خواهد شد. به فارغ التحصیلان، دیپلم دبیرستان (grade 12) اعطا می گردد. متقاضیان معمولا پس از اخذ پذیرش باید هزینه یک ترم تحصیل را (حدود هفت هزار دلار) به دبیرستان پرداخت نمایند تا مدارک کامل پذیرش برای آنها ارسال گردد. این سپرده در صورت عدم اخذ ویزای دانشجویی به طور کامل برگردانده می شود. متقاضی همچنین باید بتوانند گواهی حساب بانکی با موجودی کافی برای یک سال تحصیل را به برخی دبیرستان ها هنگام اخذ پذیرش ارایه نمایند. این شرکت اطلاعات لازم و فرم های مربوطه و نحوه تکمیل آن برای متقاضیان طرف قرارداد با این شرکت ارسال خواهد کرد.

درصورتی که سن متقاضی کمتر از ۱۸ سال باشد و متقاضی نتواند کسی را در کانادا و یا آمریکا بعنوان قیم معرفی نماید، این شرکت شرایط لازم را برای تعیین قیم قانونی انجام می دهد.

 

امکانات تحصیلی در دبیرستان ها

دانش آموزان در هنگام تحصیل می توانند از امکانات پانسیون و زندگی با خانواده های کانادایی استفاده نمایند. این خانواده ها طرف قرارداد دبیرستان و مورد تایید بوده و دانش آموزان با توجه به سلایق و محدودیت های شخصی (سن، جنسیت، خصوصیات) به این خانواده ها معرفی می گردند. خانواده ها مسول تهیه امکانات زندگی، مطالعه و تغذیه دانش آموزان (حداقل دو وعده غذا) بوده و رفتار دانش آموزان را در هنگام اقامت زیر نظر خواهند داشت. مدیران دبیرستان ها در پایان تحصیل با ارایه مشاوره به دانش آموزان شرایط ادامه تحصیل آنان را در مقاطع بالاتر فراهم خواهد نمود. خانواده های دانش آموزان می توانند برای دیدار فرزندان خود در کانادا و یا آمریکا درخواست ویزای توریستی نمایند. امکان گرفتن ویزای دیدار از فرزندان در حال تحصیل بسیار بالا می باشد.

 

هزینه تحصیل در دبیرستان

هزینه تحصیل در دبیرستان ها بستگی به استان محل تحصیل و نوع خدمات رفاهی دبیرستان ها دارد. هزینه تحصیل در دبیرستان به صورت زیر می باشد:

  • شهریه دبیرستان حدود ۱۴ هزار دلار در سال
  • هزینه زندگی در پانسیون حدود ۷۵۰ تا ۹۵۰ دلار در ماه
  • هزینه بیمه حدود۶۰۰ دلار در سال
  • سایر هزینه های آموزشی حدود ۳ تا ۴ هزار دلار در سال
  • دانش آموزان سال های اول، دوم، سوم و کسانیکه دوره پیش دانشگاهی را تمام نکرده اند، بایستی برای تحصیل در دانشگاه های کانادا ابتدا در دبیرستان ثبت نام کرده و دیپلم کانادا همراه با مدرک تکمیل دوره های زبان انگلیسی را دریافت نمایند.

 خدمات موسسه دانش پژوهان مهاجر ایرانشهر در این زمینه شامل  :

اخذ پذیرش تحصیلی از دبیرستان
اخذ ویزای کانادا
معرفی سرپرست و قیم
کمک به ثبت نام و اسکان
کمک به افتتاح حساب بانکی و بیمه و دیگر خدمات می باشد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر  در مورد تحصیل در دبیرستانهای کانادا و  همچنین متقاضیان تحصیل در کانادا  می توانند برای مشاوره و ارزیابی شرایط تحصیلی خود با ما تماس بگیرند.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *