اخذ پذیرش برای دوره دکتری یا کارشناسی ارشد

اخذ پذیرش برای دوره دکتری یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های کانادا

🔻 برای اخذ پذیرش در دوره دکتری یا کارشناسی ارشد (همراه با نوشتن تز)، انجام اقدامات زیر ضروری است:

الف) در قدم اول باید استادی را در دانشگاه موردنظرتان پیدا کنید که بخواهد شما را بعنوان دانشجوی دکتری در گروه خودش بپذیرد. این کار مستلزم داشتن سوابق تحصیلی و تحقیقاتی (نوشتن مقاله بین المللی و پژوهشی) در زمینه کاری آن استاد است. باید توجه داشته باشید که دانشجویان دکتری به عنوان همکار تحقیقاتی به گروه های دانشگاهی ملحق می شوند و به همین خاطر در انتخاب آنها بسیار دقت می شود.

ب) در مرحله بعد باید برای اخذ پذیرش اقدام کنید که شامل اقدامات زیر می شود:
♦ پر کردن فرم اینترنتی و پرداخت هزینه درخواست پذیرش؛
♦ بارگذاری (آپلود کردن) کلیه مدارک لازم قبل از ضرب الاجل تعیین شده در سایت دانشگاه که شامل مدارک تحصیلی و ریزنمرات، مدرک معتبر آزمون های زبان (آیلتس یا «تف»)، معرفی نامه از اساتید، رزومه (سی.وی) دقیق، انگیزه نامه یا قصد نامه، و سایر مدارک مشخص شده در وبسایت دانشگاه می شود.

پ) برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در زمینه هایی که تحقیقاتی بوده و باید در انتهای دوره یک تز تحقیقاتی هم نوشته شود، انجام اقدامات مشابهی ضروری خواهد بود.

ت) به دو نکته بسیار مهم توجه داشته باشید:
♦ اغلب دانشگاه های کانادا در وبسایتشان روند و مدارک لازم برای اخذ پذیرش در دوره دکتری را توضیح داده اند. بنابراین ضروری است که از دستورالعمل های ذکر شده در وبسایت های دانشگاهی تبعیت کرد.
♦ ارسال ایمیل برای اساتید دانشگاهی و تهیه متن معرفی نامه ها و انگیزه نامه ها و مدارکی از این قبیل باید با دقت فراوان انجام شود وگرنه نتیجه مطلوب بدست نخواهد آمد.


👈جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طرق زیر با ما تماس حاصل نمایید:
✉️ دفتر مرکزی: تهران، خیابان شریعتی،خیابان ظفر، بین نفت و مدرس، روبروی کوچه فرید افشار،پلاک ۲۱۸،واحد۶

☎️۰۲۱۸۸۱۰۷۲۸۰
📱۰۹۱۲۱۲۴۶۷۹۹
🌐www.dpmi.ir
🆔https://t.me/dpmi_ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *