سوالات متدوال تحصیل در کانادا

سوالات متدوال تحصیل در کانادا

 

شهریه تحصیل در کانادا چقدر هست؟

شرایط پذیرش و هزینه های تحصیل در کانادا موارد بسیار مهمی است که در مطالب زیر به صورت جز به جز آن را بررسی می کنیم.

شهریه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار است. در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۳ تا ۲۵ هزار دلار. در مقطع دکتری هم بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ هزار دلار.  پرداخت شهریه در مورد برخی از دانشگاه ها قبل از دریافت ویزا و در مورد برخی دیگر پس از ورود به کانادا و ثبت نام در موسسه مربوطه خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه هزینه تحصیل در کانادا مراجعه کنید.

 

با کار کردن چقدر از شهریه رو میتونم پوشش بدم؟

حداقل درآمد در کانادا ۱۰ دلار در ساعت بوده و امکان کار تحصیلی در کانادا در زمان های دانشجویی ۲۰ ساعت در هفته میباشد. در زمان هایی که دانشگاه تعطیل است امکان کار به صورت تمام وقت وجود دارد. (۴۰ ساعت در هفته)

 

چقدر میتونم روی کار دانشجویی حساب کنم؟

امکان جستجوی کار در کانادا بستگی به عوامل زیادی دارد. سطح زبان شما نقش بسیار مهمی دارد. اما در کل، احتمال یافتن کار در کانادا به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر بالاتر بوده و اکثر دانشجویانی که جدی به دنبال کار هستند، در این مسیر موفق میشوند. پیدا کردن کارهای تخصصی در دوران دانشجویی در کانادا کمی سخت بوده ولی امکان انجام کارهای جنرال وجود دارد. این کارها میتواند در رستوران یا در کارخانه ها و شرکت های تولیدی باشد. در مقطع مستر و دکتری امکان گرفتن پروژه های دانشجویی نیز وجود دارد، معمولا دانشگاه ها و اساتید این پروژه ها را به دانشجویان ارائه میکنند و در قبال انجام این پروژه ها  نوعی درآمد یا کمک هزینه تحصیلاعطا میشود.

 

هزینه زندگی در کانادا چقدره؟

هزینه زندگی در کانادا به صورت میانگین برای هر ماه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار خواهد بود.

در هنگام تحصیل محل اقامت به چه شکل خواهد بود؟ لطفا مقاله محل اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا را مطالعه کنید.

 

پیش نیاز اخذ پذیرش در کانادا

 

شرایط تحصیل در کانادا به چه نحوی است؟‌

شرایط ادامه تحصیل در کانادا را به صورت کامل در جامع ترین سایت اطلاعات تحصیل در کانادا مطالعه بفرمائید.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا به چه صورتی است؟

امکان تحصیل برای متقاضیان ۷ تا ۱۸ سال در مدارس روزانه و مدارس شبانه روزی کانادا وجود دارد.

شرایط تحصیل در مقطع  پیش دانشگاهی به چه صورتی است؟  

در مقطع پیش دانشگاهی کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. در مقطع پیش دانشگاهی در کانادا که دو سال به طول میانجامد شهریه حدود ۱۲۰۰۰ دلار در هر سال بوده و امکان دریافت بورسیه وجود ندارد. نمره ایلتس ۶ یا زبان فرانسوی ب۱ برای ثبت نام مورد نیاز است.

شرایط تحصیل در مقطع پیش نیاز کالج و پیش نیاز کارشناسی کانادا به چه صورتی است؟

مدرک پیش دانشگاهی ایران مورد نیاز است. الزامی به ارایه مدرک زبان نمیباشد.  دوره های آماده سازی علمی در دانشگاه های کانادا

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا به چه صورتی است؟

در مقطع کارشناسی کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. نمره آیلتس نیست و بدون مدرک زبان امکان پذیرش وجود دارد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید پیش دانشگاهی ایران را داشته باشید. شهریه بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار میباشد. امکان اخذ اقامت دائم  کانادا پس از تحصیل در این مقطع وجود دارد.

 شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا به چه صورتی است؟ 

در مقطع کارشناسی ارشد کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. نمره آیلتس حداقل ۶ مورد نیاز است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید لیسانس ایران را داشته باشید. شهریه بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار میباشد.   امکان اخذ اقامت دائم  کانادا پس از تحصیل در این مقطع وجود دارد.

شرایط تحصیل در مقطع دکتری کانادا به چه صورتی است؟

در مقطع دکتری کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. نمره آیلتس حداقل ۶ مورد نیاز است.  برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا باید فوق لیسانس ایران را داشته باشید. شهریه بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار میباشد. امکان دریافت بورسیه به شکلی که شهریه پوشش داده شود یا اینکه هزینه زندگی هم تا بخشی پوشش داده شود وجود دارد. امکان اخذ اقامت دائم  کانادا پس از تحصیل در این مقطع وجود دارد.

شرایط تحصیل در دوره های زبان به چه صورتی است؟

امکان تحصیل در دوره های زبان کانادا برای آن دسته از عزیزانی که نیاز به دریافت ویزای دانشجویی کانادا دارند ممکن نبوده و ما به شما توصیه میکنیم به موسسات و مشاورینی که در این زمینه به شما وعده و وعید میدهند اعتماد نکنید چون در حال حاضر امکان اخذ ویزای دانشجویی کانادا برای دوره های زبان وجود ندارد. ویزا موندیال در این زمینه خدماتی ارائه نمکیند چون نتیجه اقدام منفی خواهد بود. افراد سودجو معمولا برای دریافت پذیرش در دوره های زبان از شما مبالغی را درخواست میکنند در حالی که خود واقف هستند که سفارت برای این دوره ها ویزا نخواهد داد.

شرایط تحصیل در کالج کانادا به چه صورتی است؟

تحصیل در کالج های کانادا سالیانه دانشجویان بیشماری را راهی این کشور میکند. دوره های کالج از ۱ سال تا ۳ سال بوده و شهریه آن ها سالیانه ۸۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ هزار دلار است.

شرایط مورد نیاز نامه پذیرش موسسات معتبر آموزشی کانادا چطور است؟‌ شرایط مورد نیاز نامه پذیرش موسسات معتبر آموزشی کانادا

 

بورسیه در کانادا

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا در مقطع کارشناسی وجود دارد؟

خیر

آیا امکان دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد؟

در دوره های کارشناسی ارشد که by course ارائه میشوند معمولا بورسیه وجود ندارد. در دوره هایی که by research هستند دانشجو معمولا نوعی از بورسیه را دریافت میکند ولی در قبال آن ملزم به کار کردن روی پروژه هایی که استاد تعیین میکند خواهد بود.

آیا امکان دریافت بورسیه در مقطع دکتری کانادا وجود دارد؟

بله. در بیشتر دوره های دکتری در کانادا حداقل نوعی از بورسیه ارائه خواهد شود.

میزان بورسیه تحصیل در کانادا چقدر است؟

بورسیه میتواند بخشی از شهریه را پوشش دهد یا گاها بورسیه به صورت TA یا RA  به دانشجو اعطا میشود. گاها هم دانشجو Full Scholarship میگیرد که تمام هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش میدهد. پیشنهاد ما این هست که در شروع حتی اگر کمترین میزان بورسیه را دریافت کردید تحصیل خود را آغاز کنید چون در ادامه فرصت های زیادی پیش روی شما خواهد بود.

ایا پس از ورود به کانادا میتوانم درخواست بورسیه دهم؟

بله. معمولا از شرکت ها و سازمان های بزرگ مبالغی برای تحقیق و توسعه به دانشگاه ها داده میشود، اساتید هم بر اساس بودجه ای که در دست دارند بخشی از این پروژه های تحقیقانی را به دانشجو ها میدهند و در قبال آن نوعی از کمک هزینه را اعطا میکنند.

آمار قبولی ویزای تحصیلی کانادا در  دو سال اخیر ۹۰٪ بوده است. یعنی از هر ۱۰ متقاضی که با شرکت ویزا موندیال همکاری داشته اند، ۹ متقاضی در بار اول ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کرده اند.


👈جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طرق زیر با ما تماس حاصل نمایید:
✉️ دفتر مرکزی: تهران، خیابان شریعتی،خیابان ظفر، بین نفت و مدرس، روبروی کوچه فرید افشار،پلاک ۲۱۸،واحد۶
➡@mahmudzadeh_dpmi
☎️۰۲۱۸۸۱۰۷۲۸۰
📱۰۹۱۲۱۲۴۶۷۹۹
🌐www.dpmi.ir
🆔https://t.me/dpmi_ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *