رشته ی هوافضا در کانادا

رشته ی هوافضا در کانادا

رشته ی هوافضا در کانادا از طرفداران بسیار خاصی برخوردار است و کسانی که علاقه شدیدی به کشور کانادا دارند . می توانند در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند . به عبارت دیگر یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به کانادا از طریق اقامت تحصیلی می باشد ، که افراد مهاجرت کرده به نسبت تحصیل ، می توانند پس از پایان دوره تحصیلی و فارغ التحصیلی ، اقدام برای دریافت اقامت دائم کنند و پس از دریافت اقامت به عنوان شهروند کانادایی از امکانات این کشور بهره مند شوند .

افرادی که در رشته ی هوافضا از کشور کانادا فارغ التحصیل می شوند از مزیت کار در این کشور برخوردار خواهند شد . قابل ذکر است در ایالت کبک فرصت های شغلی بیشتری برای فارغ التحصیلان رشته ی هوافضا بوجود خواهد آمد ، اکثریت افراد مشاغل در این رشته تحصیلی افراد خارجی و غیر بومی هستند.

افرادی که متقاضی برای تحصیل در رشته ی هوافضا هستند می توانند از ۵ گرایش این رشته یکی را وابسته به علاقه خود انتخاب کنند ، گرایش های رشته ی هوافضا به ترتیب زیر است:

_ مکانیک پرواز _ سازه های هوافضا _ آیرودینامیک _ پیش رانها _ سوانح هوایی
البته قابل ذکر است فارغ التحصیلان در رشته ی هوافضا می توانند در زمینه های متفاوتی مشغول به کار شوند که البته به گرایش تحصیلی نیز بستگی دارد

 

چند نمونه از مشاغلی که مهندسین هوافضا می توانند در آن اشتغال گزینند عبارتند از :
_ مهندسی آیرودینامیک
_ مهندسی هواپیما
_ مهندسی هوافضا
_ مهندسی طراحی سازه های هوایی
_ مهندسی سیستم های هوافضایی
….

 

 برخی از دانشگاه های کشور کانادا به عبارت زیر می باشد:

 

Carleton University

از دانشگاه پر تمدن در کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی ۵۰۱ جهانی را کسب کند و سالانه پذیرای بسیاری از دانشجویان خارجی می باشد از این رو دروس را به ۲ زبان انگلیسی و فرانسوی در دانشگاه ها تدریس می کنند . دانشجویان غیر بومی باید برای اثبات مهارت های خود در زبان انگلیسی ، مدرکی مبنی بر سطح سوادی خود به دانشگاه ارائه کند ، افرادی می توانند حداقل IELTS _ 6.5 و حداقل TOEFL IBI _B8 را داشته باشند . میزان هزینه های تحصیلی وابسته به شرایط و خواسته های هر فرد متفاوت است ، و افراد گرفتن خاوبگاه می توانند از امکاناتی از قبیل مجموعه های ورزشی ف فروشگاه ها و این قبیل امکانات برخوردار شوند .

 

Ryerson University

از دیگر دانشگاه های پرطرفدار در کشور کانادا می باشد که بسیاری از دانشجویان بومی و غیر بومی هدف تحصیل در این دانشگاه را دارند . دروس به علت پذیرش دانشجویان غیر بومی به زبان های فرانسوی و انگلیسی تدریس می شوند . از این رو دانشجویان غیر بومی باید دارای مدارک IELTS باشند ، برخلاف دانشگاه قبلی که معرفی شد ، این دانشگاه فقط پذیرای حداقل مدرک IELTS _ 6.5 می باشد . قابل ذکر است این دانشگاه توانسته رتبه ی ۷۰۱ جهانیب را بخود اختصاص داده ، هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد .

 

University de sherbrooke

از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی ۵۰۱ جهانی را کسب کند . در سال پذیرای بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد و امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و … را در اختیار دانشجویان قرار می دهد . البته قابل ذکر است ، دانشجویان برای بهره مندی از امکانات ذکر شده باید هزینه ای جدا بپردازند . هزینه ی تحصیل نیز برای دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان غیر بومی می باشد . شایان ذکر است دانشجویان غیر بومی باید دارای مدرک IELTS_ 6.5 باشند تا بتوانند از طریق آن اثباتی برتوانایی های خود در زبان انگلیسی داشته باشند .

 

Brandon University

دانشگاه Brandon دارای طرفداران بسیاری در کشور کانادا در بین متقاضیان رشته ی مهندسی هوافضا است ، این دانشگاه توانسته امکانات فراوانی را برای راحتی بیشتر دانشجویان فراهم کند . دانشجویان خارجی ، باید همراه با دیگر مدارک خود ، مدارکی برای اثبات بار علمی خود در زمینه زبان انگلیسی برای دانشگاه ارسال کنند . هزینه ی تحصیل دیگر امر مهم در هر دانشگاه می باشد ، هرینه های تحصیل برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت است و افراد بومی هزینه ی کمتری را برای تحصیل می پردازند ، هزینه ی امکانات ارائه شده توسط دانشگاه نیز جدا می باشد که دانشجو وابسته به شرایط خود می تواند هزینه ای جدا و متفاوت برای بهره مندی از امکانات را بپردازد .

 

University Of Toronto

برترین دانشگاه کشور کانادا می باشد که رتبه ی ۲۲ جهانی را در بین دیگر دانشگاه ها کسب کرده است سالانه پذیرای تعداد بسیاری از دانشجویان بومی و بین المللی می باشد از این رو دروسی در این دانشگاه به زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شود و افراد غیر بومی باید دارای مدرک IELTS _ 7 باشند و دانشگاه Toronto امکانات بسیاری را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد اما دانشجویان برای بهره مندی از امکانات ارائه شده باید هزینه ی جدا از هزینه ی تحصیل بپردازند . هزینه های تحصیل نیز برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد .

 

Concordia University

از دیگر دانشگاه های جامع در رشته ی هوافضا می باشد که متقاضیان بسیاری در این دانشگاه به دلیل جامع بودن و دارا بودن امکانات بسیار ، مشغول به تحصیل می شوند . دروس تدریسی به زبان انگلیسی و فرانسوی هستند و دانشجویان غیر بومی باید دارای مدرک IELTS 6.5 باشند . دانشگاه Concordia توانسته است رتبه ی ۵۰۱ جهانی را کسب کند . میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد و افراد غیر بومی باید هزینه های بیشتری برای تحصیل بدهند ، اما هزینه های استفاده از امکانات ارائه شده برای دانشجویان بومی و غیر بومی یکسان است .

تمام دانشگاه های کشور کانادا به اینجا ختم نمی شود ، این کشور انقدر دارای دانشگاه های مفیدی است که دانشجویان می توانند در سرتاسر این کشور مشغول به تحصیل شوند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *