پرسش و پاسخ تحصیل دانش آموزان در کانادا

پرسش و پاسخ تحصیل دانش آموزان در کانادا

آیا احتمال دارد دانش آموز یک سال تحصیلی عقب بیافتد؟
احتمال چنین امری بسیار بعید است. پیش از هر چیز تلاش ما این است که تنها دانش آموزانی پذیرفته شوند که سطح تحصیلی خوبی در ایران یا کشور محل سکونت خود دارند. به این ترتیب احتمال افت تحصیلی کم می شود. مانع بزرگ در پیشرفت درسی بعضی از دانش آموزان عدم آشنایی با زبان انگلیسی است. این مورد جدیدی نیست و دبیرستان های اینجا در زمینه رفع این مشکل تخصص دارند. با این حال در موارد بسیار نادر، اگر دانش آموز با زبان انگلیسی ناآشنا باشد و از سوی دیگر استعداد زبان آموزی هم نداشته باشد ممکن است دانش آموز یک یا دو ترم تحصیلی عقب بیافتد. بدیهی است دبیرستان در تلاش خواهد بود از این امر جلوگیری کند. استفاده از آخرین امکانات سمعی بصری زبان آموزی و نیز زندگی در یک خانواده کانادایی تا حدود زیادی جلوی این مسأله را می گیرد.

 

محل زندگی دانش آموز کجاست؟

به طور پیش فرض دانش آموزان نزد خانواده های کانادایی زندگی می کنند Homestay. ما ترجیح می دهیم که دانش آموزان نزد کسانی زندگی کنند که زبان مادری شان انگلیسی است. با این حال در شرایط خاص بنا به تقاضای والدین دانش آموز یا محدودیت های موجود در یافتن چنین خانواده ای ممکن است از گزینه های دیگر استفاده شود. گزینه دوم برای ما همیشه خانواده های ایرانی هستند. همه خانواده ها صرف نظر از ملیت یا زبانشان لازم است از طرف پلیس برگ عدم سوء پیشینه دریافت کنند. بعلاوه این خانواده ها مورد مصاحبه قرار می گیرند و از وضعیت زندگی آنها گزارش تهیه می شود. تنها در صورتی یک خانواده انتخاب خواهد شد که از سوی ما یا سازمانی که با آنها کار می کنیم مطمئن شویم هم شرایط خانوادگی متعادلی دارند و هم اینکه از صمیم قلب مایل به نگهداری فرزند شما هستند.

 

آیا به همه دانش آموزان ویزای تحصیلی اعطا خواهد شد؟

نهایت تلاش ما این است که چنین شود. البته برای این کار تمهیدات خوبی هم اندیشیده ایم. با این حال تضمینی برای دریافت ویزا وجود ندارد و ممکن است در بعضی موارد به رغم تلاش ما ویزا از سوی اداره مهاجرت صادر نشود. وضعیت اقتصادی خانواده دانش آموزان، سابقه سفرهای خارجی وی، سیاست های روز اداره مهاجرت کانادا، مقطع تحصیلی و …. می تواند روی شانس گرفتن ویزا اثر بگذارد.

 

دانش آموزان از چه سالی می توانند وارد مدارس انتاریو شوند؟

بیشتر دانش آموزان ایرانی سال دوم یا سوم دبیرستان را برای ورود به مدارس انتاریو انتخاب می کنند با این حال ورود به مدرسه از سال دوم راهنمایی (کلاس هفتم) و یا زودتر امکان پذیر است. پیش از این سال را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم مگر اینکه دانش آموز نزد افراد نزدیک فامیل اقامت گزیند.

 

دانش آموزان در چه زمانی وارد مدرسه می شوند؟

سال تحصیل در کانادا حدود ۱۰ ماه است و تقریباً از پانزدهم شهریورماه شروع می شود و تا ۱۰ تیرماه ادامه دارد. سال تحصیلی را به دو ترم Semester تقسیم می کنند. دانش آموزان ترجیحاً در ترم اول (شهریور) یا ترم دوم (بهمن ماه) باید وارد مدرسه شوند. با این حال اگر دانش آموزی به میانه یک ترم هم برسد امکان پذیر است. با توجه به اینکه فرآیند گرفتن پذیرش و ویزا برای بیشتر افراد حدود ۴ ماه طول می کشد، بهتر است حداقل ۶ ماه قبل از هر ترم اقدام کنید که نگرانی از بابت رسیدن به اول ترم نداشته باشید. البته تأکید می کنم که لزومی به ورود در ابتدای ترم تحصیلی نیست. شهریه تنها برای ماه هایی که واقعاً در کانادا حضور دارید دریافت می شود.

 

همراهی والدین دانش آموز به کانادا

به طور کلی تحصیل دانش آموز در کانادا باید بدور از خانواده اش باشد. گاه والدین در کنار فرزند خود ویزای توریستی می گیرند و گاه به گاه به وی سر می زنند. اما به باید در نظر داشت که به طور کلی تحصیل دانش آموز در کانادا نباید وسیله ای برای دور زدن نظام مهاجرتی کانادا در نظر گرفته شود.

 

نوع ویزای دریافتی برای دانش آموز چیست؟

دانش آموزان ویزای تحصیلی Study Permit دریافت می کنند. منتها چون سن ایشان زیر ۱۸ سال است اجازه کار در کانادا نخواهند داشت. معمولا این ویزا به صورت یک ساله صادر می شود و باید سال به سال تمدید شود.

 

آیا امکان تبدیل ویزا به اقامت وجود دارد؟

پاسخ به سوال فوق منفی است. متأسفانه تحصیل در دبیرستان ها یا مدارس کانادایی برای شخص شرط اقامت دائم Permanent Residency را به وجود نمی آورد. البته در دراز مدت ممکن است که دانش آموز به واسطه تحصیل و کار در کانادا بعد از دوران دبیرستان بتواند اقامت بگیرد ولی در کوتاه مدت چنین چیزی مقدور نیست.


👈جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طرق زیر با ما تماس حاصل نمایید:
✉️ دفتر مرکزی: تهران، خیابان شریعتی،خیابان ظفر، بین نفت و مدرس، روبروی کوچه فرید افشار،پلاک ۲۱۸،واحد۶
➡@mahmudzadeh_dpmi
☎️۰۲۱۸۸۱۰۷۲۸۰
📱۰۹۱۲۱۲۴۶۷۹۹
🌐www.dpmi.ir
🆔https://t.me/dpmi_ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *