شرایط متقاضیان کار برای برای مهاجرت به کانادا

شرایط متقاضیان کار برای برای مهاجرت به کانادا

 

در حال حاضر با توجه به شرایط کشور کانادا  افراد زیادی متقاضی کار در این کشور ها می باشند که شرایط آن در ذیل بیان شده است :

 

در این نوع ویزا افراد متفاضی را بر حسب تحصیلات ، تجربه کاری ، معلومات زبان انگلیسی یا فرانسه می سنجند و به عنوان مقیم دائم کانادا انتخاب می شوند. امتیاز بندی های مربوط به این مهارت ها در جدول ذیل بیان شده است :

تحصیلات

۲۵ امتیاز

مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه

۲۴ امتیاز

تجربه کاری

۲۱ امتیاز

سن

۱۰ امتیاز

درخواست کار از کانادا

۱۰ امتیاز

قابلیت سازگاری

۱۰ امتیاز

 

حداقل امتیاز برای اخذ این نوع ویزا ۶۷ می باشد .

 

البته شرایط کار در کانادا در ایالت های مختلف کانادا متفاوت می باشند وایالت کبک برای ارائه این ویزای شرایط خاص خود را دارد

این شرایط عبارتند از :

  • درک رسمی که نشان می دهد دولت کبک شما را پذیرفته است.
  • برایسیتی زن شیپ کاناداو مهاجرت درخواست جداگانه لازم است.
  • معاینه پزشکی
  • عدم سوء سابقه
  • پول کافی

لازم به ذکر است که مهاجرت به کشور کانادا از طریق ویزای کار به جهت پروسه ی کاری طولانی و زمان بر و به علت تقاضای زیادی که در این زمینه وجود دارد ( که حداقل حدود ۳ سال به طول می انجامد ) قطعاً گزینه مناسبی برای مهاجرت نمی باشد . بهتر است که برای مهاجرت کاری خود کشوری را انتخاب کنید که در کمترین زمان ممکن پروسه مهاجرتی شما صورت گیرد ، چراکه در رابطه با مهاجرت و به خصوص مهاجرت کاری به کشور های مختلف ، تغییر قوانین بسیار مشهود است . چنانچه مستحضرید در مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تخصص ، در اغلب موارد در لیستی مشاغلی های که از جانب سفارت ارائه می گردد ، یکسری از مشاغل حذف می شوند و این موضوع در امر مهاجرت خلل ایجاد می نماید ؛ خاطر نشان می کنیم که در چند سال گذشته اشخاص بسیاری برای کار در کانادا اقدام نموده اند و در بسیاری از مواقع با تغییر قانون رو به رو شده اند.

برای کار در کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا به یک دعوت نامه کاری از طرف یک کارفرمای کانادایی و یک شرکت کانادایی احتیاج است ، این شرکت کانادایی و کارفرمای کانادایی اقامت تابعیت کانادایی را داشته باشد

اجازه کار موقتا  و از طرف اداره مهاجرت کانادا صادر می گردد و قابلیت تمدید نیز خواهد داشت در خصوص اخذ ویزای کار کانادا لازم به ذکر است که اداره توسعه در کانادا این مجوز صادر شده را مورد تایید قرار دهد زمانی که درخواست کار کانادا برای شخص مورد نظر صادر می‌شود می بایست به مدت یک ماه در نقاط مختلف در کانادا به صورت آگهی اعلام شود

و در صورت نداشتن متقاضی این درخواست کار در کانادا تعیین خواهد شد و در غیر اینصورت و در صورتی که از طرف یک شخصی که اقامت کانادا و یا تابعیت کانادا را دارد مورد تقاضا قرار گیرند دیگر آن مجوز کار کانادا از طرف اداره مهاجرت کانادا ردخواهد شد و اشخاص مقیم و تبعه کانادا در اولویت  ان کار قرار می‌گیرند

در برخی از موارد مجوز کار کانادا احتیاجی به تایید اداره توسعه کانادا نخواهد داشت از جمله این موارد:

کار مورد درخواست در زمره کارها و شغل هایی باشد که یک دانشجو تحت عنوان تحصیلات تکمیلی خود آن را انجام می‌دهد.

شغل مورد درخواست امتیازات خوبی را برای اجتماع اقتصاد و فرهنگ کانادا داشته باشد .

این مجوز کار در کانادا برای افراد همراه صادر شده باشد که همسران آنها مشغول به تحصیل و یافت کار در کانادا باشند

در اینصورت همراه این اشخاص احتیاجی به تایید اداره مهاجرت کانادا برای شغل مورد درخواست خود نخواهند داشت .

کار در کانادا و درخواست کار در یک صورت دیگر نیز احتیاج به تایید اداره مهاجرت کانادا را نخواهد داشت  و آن زمانی است که این اشخاص تحت عنوان پناهنده در کشور کانادا مورد حمایت کشور کانادا باشند

مورد بعدی در خصوص درخواست کار در کانادا این است که کار مورد درخواست در معاهده های منعقده بین المللی ذکر و حمایت شده باشد.

و یا کار درخواست شده در کانادا ما بین دولت کانادا و یک دولت دیگر به صورت دوجانبه مورد حمایت قرار گرفته باشد.

همچنین کار در کانادا که مورد درخواست قرار گرفته است جزء آن دسته از شغل هایی باشد که در معاهده های تجاری در سطح بین المللی و از طرف دیگر دولت ها نیز مورد حمایت قرار گرفته باشد .

 

کار در کانادا و اخذ ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس انتری

این روش که حدود ۱۲۰۰ امتیاز را احتیاج دارد به این صورت است که هر چقدر سابقه کار شخص متقاضی بالاتر باشد و در مقابل سن پایین‌تری زیر ۳۵ سال داشته باشد امتیاز بالاترین را به دست خواهد آورد در طرح اکسپرس انتری یا همان ورود سریع به کانادا که افراد متقاضی کار در کانادا در اکثر مواقع خواهان این روش هستند نمره زبان بالای ۷ مورد نظر خواهد بود افراد در مهارتهای  لیسینینگ و اسپیکینگ باید  نمره کامل را دریافت نمایند.

همچنین در خصوص کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری و ورود سریع این نکته قابل ذکر است :

اگر شخص متقاضی کار در کانادا نیز دارای مدرک تحصیلی لیسانس باشد این احتمال وجود خواهد داشت امتیاز بین ۴۵۰ تا ۴۸۰ را به دست آورد

مهمترین و اصلی‌ترین بحث  در خصوص مهاجرت کاری به کانادا از طریق اکسپرس اینتری داشتن پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای کانادایی است .

این  نکته تا جائی  و تا اندازه ای مهم است که اگر شخص این پیشنهاد کاری را نداشته باشند هیچ شانسی برای اقدام نخواهد داشت .

 

کار در کانادا و مهاجرت کاری به کانادا از طریق اسکیل ورکر

این روش  نیز برای کار در کانادا سالانه مورد تقاضای بسیاری از افراد قرار می‌گیرد این روش دارای دو مرحله می باشد که در مرحله اول شخص متقاضی کار در کانادا باید حدود ۶۷  امتیاز را به دست آورد .

در مرحله دوم نیز حدود ۱۲۰۰  امتیازرا باید اخذ نماید  این روش نیز بر اساس سیستم امتیاز بندی بوده م افرادی که از این  طریق اقدام می نمایند  باید مدت زمانی را  در نوبت باشند  تا تکلیف انها  در این دو مرحله مشخص شود .

شخص متقاضی کار در کانادا از طریق اسکیل ورکر باید مدرک زبان آیلتس ۶ به بالا را در اختیار داشته باشد و به عنوان نیروی متخصص برای کانادا به حساب آیند .

یکی از راه های مهاجرت به کانادا اخذ ویزای کار در کانادا و مهاجرت کاری به کانادا می باشد که بدین واسطه اطلاع از راهها و قوانین اخذاقامت کانادا و همچنین راهها و قوانین اخذ تابعیت کانادا و شرایط تحصیل در کانادا را می توان از این طریق اطلاع یابید.در پایان بحث کار در کانادا می توان به صراحت بیان نمود که شرایط و امکان اخذ ویزای کاری کانادا و  کار در کانادا فراهم می باشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *