تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی یا ویزای کار کانادا

تبدیل ویزای توریستی به اقامت کانادا یا ویزای تحصیلی یا ویزای کار کانادا

 

ویزای توریستی چیست؟

ویزای توریستی (که در اصطلاح حقوقی زیرگروه Temporary Resident Visa یا TRV است) به دارنده اجازه می دهد به شرط عدم ممانعت افسر مرزی کانادا وارد این کشور شود و برای مدتی در خاک این کشور بماند. ویزای توریستی (گردشگری) برای کار، زندگی یا تحصیل در کانادا نیست. دارنده این ویزاها حتی اجازه کار داوطلبانه هم ندارند. اگر دارنده چنین ویزایی هستید، هنگام ورود به کانادا، افسر مرزی تصمیم می گیرد که چه مدت می توانید در خاک کانادا باقی بمانید. به طور پیش فرض شما اجازه دارید تا شش ماه در کانادا بمانید، اما گاه افسر مرزی بنا به شرایط شما و صلاحدید خود ممکن است این زمان را محدود کند یا حتی افزایش دهد. البته با ویزای توریستی می توانید در بسیاری از دوره های آموزشی که طول مدت آنها کمتر از شش ماه است شرکت کنید (به شرط آنکه بخشی از یک دور آموزشی طولانی تر نباشند). مثلا می توانید در کلاس زبان ثبت نام کنید یا دوره های چند روزه مدیریتی بگذرانید. مسأله دیگر این است که چون در کانادا حضور فیزیکی دارید می توانید مستقیم با کالج ها، دانشگاه ها یا کارفرمایان کانادایی ملاقات کنید و شانس خود را برای تحصیل یا کار در کانادا بسنجید یا مقدمات این فرصت ها را فراهم کنید. باز هم تأکید می کنم که با ویزای توریستی اجازه کار و تحصیل بلند مدت و زندگی در کانادا را ندارید.

 

شرایط جدید انگشت نگاری و بایومتریک برای ویزاهای کانادا

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است که از تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۱۸ ( ۹ مرداد ۱۳۹۷) انگشت نگاری و گرفتن عکس برای همه متقاضیان ویزا های مختلف از قبیل ویزا توریستی، ویزا تحصیلی و کاری( work permit ) و همچنین پرونده های اقامت دائم الزامی میشود.

 

همچنین اعلام شد که افرادی برای دفعات دوم برای ویزای توریستی یا تحصیلی و کاری اقدام می کنند فقط الزام به انجام انگشت نگاری هر ۱۰ سال یکبار هستند. این بدین معنی خواهد بود که اگر پرونده اول شما به هر دلیلی قبول نشود ، برای تشکیل پرونده برای درخواست دوباره برای ویزا نیاز به انگشت نگاری دوباره تا ۱۰ سال آینده نخواهید داشت.

این قانون برای همه کشورها به جز شهروندان آمریکا به اجرا در خواهد آمد.

طبق برنامه اعلام شده ابتدا شهروندان مناطق اروپا، آفریقا و خاور میانه ملزم به اجرا این قانون می شوند. سپس از تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ شهروندان آسیایی و اقیانوسیه و امریکای جنوبی اضافه خواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *