هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا چقدر است؟

📌هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال باید ابتدا نحوه کار را تشریح کنم. برای آنکه یک دانش آموز در کانادا تحصیل کند لازم است پاسخ به سه سوال داده شود:

۱٫ دانش آموز در چه نوع مدرسه ای تحصیل خواهد کرد (دولتی، خصوصی، شبانه روزی، خاص و …)؟
۲٫ چه کسی مسؤولیت (قیمومیت) دانش آموز را به عهده خواهد گرفت؟
۳٫ دانش آموز نزد چه کسی زندگی می کند و خورد و خوراک وی به چه صورت تأمین می شود؟

 

برای مثال اگر دانش آموز فامیل نزدیک در کانادا داشته باشد (مثلاً خاله یا عمو یا امثال آن) ممکن است بتواند نزد آنها اقامت کند و آنها مسؤولیتش را بپذیرند. در این صورت هزینه های مربوط به سوالات دوم و سوم ممکن است ناچیز باشد.

همچنین اگر دانش آموز در مدرسه دولتی تحصیل کند به طور معمول هزینه های تحصیلی اش (شهریه، نوشت افزار، فعالیت های خارج از مدرسه، بیمه درمانی و …) به مراتب نسبت به کسی که در یک مدرسه خصوصی تحصیل می کند کمتر است. نکته دیگر این است که باید دید آیا دانش آموز در طول مدت تابستان در کانادا باقی خواهد ماند یا خیر.

 

آیا شرط زبان انگلیسی برای دانش آموزان وجود دارد؟ آیا نیاز به شرکت در امتحان آیلتس یا تافل و امثال آن هست؟

خیر. دانش آموزان نیاز به شرکت در آزمون زبان انگلیسی ندارند. اصولاً یکی از دلایل تحصیل دانش آموزان در دبیرستان های کانادا زبان آموزی است. وقتی دانش آموز به کانادا وارد می شود توسط مسؤولان آموزش و پرورش از نظر وضعیت آشنایی با زبان انگلیسی سنجیده می شود.

بسته به میزان آشنایی وی با زبان انگلیسی اقدامات لازم برای آموزش زبان پیش بینی می شود. بعضی اوقات دانش آموز را مستقیم به کلاس های عادی می فرستند.

 

گاه برای او در کنار دوره های عادی آموزش، دوره های زبان انگلیسی می گذارند ESL و بعضی اوقات قبل از هر چیز به مدت چند روز یا چند هفته دوره های فشرده مکالمه زبان انگلیسی برگزار می شود تا مطمئن شوند امکان برقراری ارتباط به زبان انگلیسی برای دانش آموز وجود دارد. به طور کلی اگر دانش آموزان در کشور خود انگلیسی یاد گرفته باشند یا چه بسا مدرک زبان انگلیسی (نظیر آیلتس یا تافل) داشته باشند به نفعشان است ولی اگر هم این طور نباشد مشکلی نیست.

اگر دانش آموزی مایل به شرکت در دبیرستان های فرانسوی زبان باشد در آن صورت می توان وی را به یکی از این مدارس منتقل کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *