ساعات مجاز  کار برای دانشجویان در کانادا

ساعات مجاز  کار برای دانشجویان در کانادا

بر اساس قوانین کانادا ، شرایط کار دانشجویی در کانادا براساس نوع دوره تحصیلی به کار تمام وقت یا کار پاره وقت تقسیم بندی میشود. دانشجویان با شرایط تحصیل تمام وقت ،میتوانند به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند اما کار نیمه وقت این دانشجویان در کانادا حداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته مجاز است ( نه ۳۰ ساعت ) . اما دانشجویان پاره وقت در صورت داشتن مجوز کار محدودیتی در زمان کاری ندارند و می توانند بصورت تمام وقت کار کنند .( ۴۰ ساعت در هفته ). نکته قابل ذکر اینکه ممکن است دانشجویان تمام وقت تمایل داشته باشند در بیش از یک محل کاری کار کنند. در اینصورت مجموع ساعت های کاری ایشان با کارفرما های مختلف نباید از ۲۰ ساعت در هفته بیشتر شود.

در پیدا کردن کار فاکتور هایی از قبیل سطح زبان ، توانایی فرد ، سطح دانش و تجربه کار مرتبط تاثیر گذار است . اما برای پیدا کردن کار مناسب با حقوق خوب داشتن سطح زبان انگلیسی ( در استان کبک فرانسه) خوب ضروری است. ولی عموما کار های جنرال مانند ، فروشندگی . مانند آن با سطح زبان متوسط فراوان هستند.

درآمد کار دانشجویی در کانادا :

درآمد در کانادا معمولا به دو صورت درآمد به ازای ساعت کاری ( Pay per Hour که بیشتر معمول هست ) و یا درآمد به صورت سالانه ( Salary معمولا برای کار فول تایم و بلند مدت معمول هست) محاسبه می گردد. حقوق پرسنل معمولا دو هفته یک بار پرداخت میشود. اما هیچ تفاوتی بین حداقل حقوق کار دانشجویی در کانادا و کار افرادی که در کانادا متولد شده اند وجود ندارد.

حداقل حقوق کار دانشجویی در کانادا

حداقل حقوق را در کانادا استان ها تعیین می نمایند و همانطور که گفته شد بر مبنای ساعت تعریف می گردد. در زیر برخی حداقل حقوق را به ازای یکساعت کاری در استان های مختلف کانادا ملاحظه می کنید :

 

حقوق به ازای یک

ساعت کار در کشور کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *