۷ شرط لازم برای کار پرستاران در کانادا

۷ شرط لازم برای کار پرستاران در کانادا

 

در حال حاضر تقاضای زیادی برای ورود پرستاران به کانادا وجود دارد. با توجه به تغییرات قوانین کبک و فدرال، هنوز هم می توان به راحتی با رشته پرستاری وارد کانادا شد. این قوانین باعث شد که امتیاز این رشته در کبک از ۱۲ به ۱۶ افزایش پیدا کند.

nurse in canada

 

اگر شما در رشته پرستاری تحصیل کرده اید و مدرک خود را گرفته و طرح تان نیز به پایان رسیده، بهتر است شانس دریافت اقامت کانادا را از دست ندهید. کانادا در حال حاضر حقوق بالا، تقاضای شغلی بالا و … برای رشته پرستاری دارد. از طریق نیروی متخصص کبک می توانید کار PR خود را در یافت کنید و به راحتی در کبک یا هر استان دیگری اقامت کنید.

 

۷  شرط لازم برای کار پرستاران در کانادا

۱. داشتن مدرک معتبر کارشناسی پرکتیس نرسینگ ( مدرک تحصیلی شما مورد ارزیابی قرار می گیرد و خوشبختانه مدرک دانشگاه های ایران معمولاً پذیرفته می شوند. بخصوص دانشگاههای کشور، اگر هم پذیرفته شود نیز با گذراندن دوره مفیدRefresh Course مشکل حل خواهد شد. درضمن پرستاری جزء رشته هایی است که هزینه چند هزار دلاری دوره مذکور را می توان کاملاً از طریق وام دریافت کرد. درضمن در مورد ایران ارائه پایان نامه تحصیلی نیز مورد قبول واقع می شود.

۲٫ سابقه کار در رشته پرستاری باید ثابت کنید از ۵ سال گذشته حداقل ۱۱۲۵ ساعت کار کرده باشید، در غیر این صورت باید در ۵ سال گذشته دانشجوی یکی از رشته های پرستاری بوده باشید.

۳. قبولی در امتحان رجیستری (RN)

۴. اثبات توانایی قابل قبول نوشتن و مکالمه زبان انگلیسی ( یا فرانسه)

۵٫ رجیستر بودن در کشوری که تحصیلات خود را در آن به پایان رسانده اید ( در ایران پرستاران رجیستر نیستند)

۶. اثبات شهروندی یا اقامت دائم کانادا

۷٫ دارا بودن شرایط مناسب مشخصی از جمله سلامتی روحی و جسمی و نداشتن هر نوع سوء سابقه که باعث جلوگیری از ادامه کار حرفه ای شده باشد.
هر متقاضی شرکت در امتحان RN تا سه بار می تواند در امتحان شرکت کند و در صورت عدم قبولی در مرحله سوم می بایست دوره Bridge را بگذرانید یا دوباره برای تحصیل به دانشکده یا کالج برود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *